„Dożynki Landowe w Usedom 2017”

 

      W dniu 16.09.2017r.  uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami z PSP z Troszyna, wzięli po raz kolejny udział w dożynkach w naszym partnerskim mieście w Usedom (Niemcy).

      Uczniowie z Gminy Wolin zostali gorąco przyjęci przez Państwa Kerstin i Andreasa Tietz, którzy przygotowali dla nas różne atrakcje oraz poczęstunek.

     Tradycyjnie odwiedziliśmy pobliskie markety zakupując skromne upominki. Zajmowaliśmy się również sprzedażą miodu oraz w tym roku własnoręcznie zrobioną biżuterią – ćwicząc oczywiście swoje umiejętności językowe.

     Uwieńczeniem dnia był udział w wernisażu w Galerii Sztuki w Usedom na zaproszenie Pana Petera Junga. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie” Bajkowy świat oczami dzieci” mogli obejrzeć swoje prace oraz prace innych uczestników projektu.

Tutaj zostaliśmy również serdecznie przyjęci oraz potraktowani jak partnerzy z Polski.

Aneta Makowska – Truszkiewicz

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”328″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”100″ thumbnail_height=”75″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Wyświetl zdjęcia jako pokaz slajdów]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]