Uczniowie klasy 8 uczestniczyli w szkoleniu wojskowym na poligonie Kajtur. Był to cały dzień ćwiczeń i pokazów militarnych. Wiele elementów szkolenia pokrywało się z nową podstawą programową z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.  Tak relacjonują wycieczkę uczniowie:

Agata :

Na wycieczce było bardzo fajnie.  Musieliśmy wykonać wiele trudnych zadań, uczyliśmy się rozkładać i składać broń,  graliśmy w paintball. Mieliśmy przejażdżkę autem wojskowym. Było przerażająco, gdy auto przechyliło się na jedną stronę, myślałam, że wypadniemy. Jednym z zadań było przejście toru przeszkód, trzeba było czołgać się w tunelu oraz z bronią pod drutem kolczastym. Mieliśmy okazję poznać nowych przyjaciół. Wszyscy uczestnicy wspierali się i pomagali podczas wykonywania zadań. Warto było pojechać na taką wycieczkę i zdobyć nowe wiadomości i umiejętności z zakresu postaw obronnych.

Gracjan:

Szkolenie okazało się bardzo ciekawe. Poznałem nowych przyjaciół. Jednym z najtrudniejszych dla mnie elementów był tor przeszkód i podziemny tunel. Pełna emocji okazała się wyprawa autem wojskowym, widziałem przerażenie w oczach koleżanek i kolegów. Nagrodą za trud było poszukiwanie skarbów wykrywaczem metali. Każdy z nas znalazł coś ciekawego np. monety, puszki z napojami czy łuskę wojskową.