Dnia 29 września br. obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w której zaangażowało się 3885 szkół z różnych krajów mająca na celu uświadomienie innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, a tabliczki mnożenia można się uczyć z przyjemnością.

Uczniowie klas III-VI brali udział w egzaminie z tabliczki przeprowadzonym przez Komisje Egzaminacyjne (liderów poszczególnych klas). Każdy uczeń, który zdał pomyślnie egzamin otrzymał certyfikat „Eksperta Tabliczki Możenia”

Uczniowie klas O-II również dołączyli się do akcji. Mieli okazję zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi wśród których największym zainteresowaniem ciszyły się matematyczne puzzle. Prawdziwą atrakcją był projekt „Szkoły marzeń” w wykonaniu klasy O i I.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Matematyczne święto na długo pozostanie w naszej pamięci.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”326″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”100″ thumbnail_height=”75″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Wyświetl zdjęcia jako pokaz slajdów]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]