Dnia 16.11.2022 r. klasy 4-8 uczestniczyły w zajęciach zupełnie innej lekcji przyrody. W tym celu odwiedziliśmy  Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie.

Temat naszej lekcji – „Życie w kropli wody”. Przedmiotem tych niezwykle zróżnicowanych zajęć było poznanie znaczenia wody oraz jej obiegu w środowisku przyrodniczym, a także roli wody w życiu człowieka. Poznaliśmy podstawowe właściwości wody jako środowiska życia organizmów żywych oraz mogliśmy pod mikroskopem zaobserwować niektóre organizmy żyjące w „kropli” wody. Zajęcia prowadzone w grupach zarówno w terenie (brzeg morza oraz jeziora), jak i w laboratorium, to doskonała kombinacja samodzielnej pracy uczniów, ich eksperymentowania oraz podsumowań przedstawianych przez prowadzących.

Była to nie tylko intersująca lekcja przyrody, ale też  niebywale ciekawa przygoda dla jej uczestników. Wszyscy z uśmiechem i nową wiedzą wrócili do szkoły. Z pewnością jeszcze skorzystamy z propozycji innych lekcji przyrody w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie.