„Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji”.

Zabawa andrzejkowa to ostatnia okazja do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji- 30 listopada w godz. 17:00 do 19:00 w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana przy współpracy z  Samorządem Uczniowskim. Zarówno uczniowie klas 0-III, jak i IV-VIII świetnie bawili się przy dźwiękach ulubionych utworów muzycznych.Wielką atrakcję stanowiła dość popularna zabawa „gorące krzesła” czy też zabawa z chustą animacyjną. Nie zabrakło również wróżb kultywujących tradycje związane z wigilią św. Andrzeja- losowania wróżb przepowiadające przyszłość, a fotobudki o tematyce andrzejkowej  były miłym przerywnikiem w tanecznej zabawie i sprawiły uczniom dużo frajdy.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

Ostateczny cel andrzejkowych uroczystości, czyli integracja społeczności szkolnej, zacieśnienie uczniowskich więzi, przyjaźni i wzajemnej życzliwości został osiągnięty.

Wszystkim Tym, którzy przyczynili się do przygotowania andrzejkowej imprezy serdecznie dziękujemy.