Uczniowie naszej szkoły  gościli Strażaków z PSP  w Kamieniu Pomorskim oraz z JRG w Międzyzdrojach. Goście w ciekawy sposób przybliżyli uczniom specyfikę pracy strażaka prezentując strój strażacki i podręczny sprzęt tj: torbę ratowniczą. Ponadto nasi uczniowie zdobyli wiedzę co należy zrobić, by wstąpić w szeregi straży pożarnej. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie ogranicza się tylko do gaszenia pożarów. Strażacy służą wsparciem i pomocą podczas zdarzeń drogowych tj: wypadków komunikacyjnych i we współpracy z innymi służbami pomagają poszkodowanym (wydobywają z pojazdów zakleszczone osoby czy też oczyszczają teren z wyciekających płynów).

Strażacy zapoznali dzieci z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Niewątpliwie największą frajdą był dla wszystkich uczniów wóz strażacki; dzięki uprzejmości strażaków  dzieci z bliska mogły podziwiać wewnątrz wozu strażackiego, a także wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

Ogromne podziękowania kierujemy do panów strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pom. oraz PSP- Jednostki ratowniczo- gaśniczej w Międzyzdrojach za przybliżenie naszym uczniom pracy strażaka. Dostarczona została dawka wiedzy o bezpieczeństwie i służbie innym. Dziękujemy!